Weterani. Wyrwani śmierci – Teaser #3

Emisja od 25 maja, czwartek, o godzinie 22.00 w telewizji FOKUS TV.

Serial „Weterani. Wyrwani śmierci” to historie polskich żołnierzy, którym cudem udało się przeżyć. Polskich lekarzy, którym cudem udało się ich uratować.

Dowiedz się więcej na http://www.fokus.tv
Subskrybuj nasz kanał https://www.youtube.com/user/FOKUSTVpl
Polub na Facebooku https://www.facebook.com/FokusTVpl/?fref=ts

Emocje, które wyciskają łzy z największych twardzieli. Niepokazywane nigdy zdjęcia z samego środka piekła. Podczas wojny w Afganistanie, życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. Serial dokumentalny produkcji FOKUS TV „Weterani. Wyrwani śmierci” to historie tych, którym cudem udało się przeżyć. Do bólu prawdziwy, do głębi poruszający.

Większość żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Misja stabilizacyjna, operacja wojskowa, misja wsparcia bezpieczeństwa – nasi chłopcy po kilku dniach orientowali się, że za tymi niewinnie brzmiącymi nazwami kryje się wojna ze wszystkimi tego konsekwencjami. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga, bieda, ogromna niesprawiedliwość i ludzka krzywda – to była dla nich codzienność. W każdym z 8 odcinków przedstawiamy historie jednego żołnierza, który, gdyby nie niebywałe szczęście i poświęcenie kolegów oraz lekarzy, powinni już nie żyć.
Bohaterowie serialu nie owijają w bawełnę. Wrócili z piekła, a ratujący ich lekarze mówią, że cudem wyrwali ich z objęć śmierci.