Ubiquiti Access Point

W tym artykule zajmiemy się tematyką urządzeń typu access point oferowanych przez markę Ubiquiti oraz opiszemy ich największe zalety. Wszystkich klientów zainteresowanych takimi rozwiązaniami zachęcamy do lektury. Z pewnością produkty te zainteresują wielu profesjonalistów, ponieważ wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania, a także niezawodnością.

Czym jest access point?

Access point, czyli inaczej punkt dostępowy, to urządzenie, którego przeznaczeniem jest łączenie ze sobą dwóch sieci komputerowych (przewodowej – LAN i bezprzewodowej – WLAN). Sprzęt ten musi być wyposażony w dwa interfejsy sieciowe, ale może również posiadać inne, dodatkowe funkcje, jak na przykład brama sieciowa, koncentrator sieciowy czy serwer DHCP. W punktach dostępowych do obsługi interfejsu bezprzewodowego wykorzystywany jest standard sieciowy IEEE 802.11, drugi z interfejsów to oczywiście gniazdo Ethernet służące do obsługi sieci przewodowej. Dzięki temu, że access point tworzy połączenie z siecią lokalną, może on odpowiadać za zwiększenie zasięgu tej sieci bądź jej rozbudowę. Dzięki zastosowaniu access pointa uzyskujemy bezpieczną i wydajną sieć o większym zasięgu i ułatwioną eksploatację wykorzystywanych w przedsiębiorstwie rozwiązań sieciowych.

Krótki opis marki Ubiquiti

Ubiquiti to marka zajmująca się tworzeniem bezprzewodowych urządzeń sieciowych, wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych. Od kilkunastu lat jest obecna na rynku (powstała w 2005 roku) i stawia na tworzenie wydajnych i wielofunkcyjnych rozwiązań sieciowe z myślą o klientach profesjonalnych, zajmujących się tworzeniem sieci w przedsiębiorstwach – głównie małej oraz średniej wielkości – ale także o klientach indywidualnych, którym zależy na dostępności sieci w domu. Misją tej firmy jest wyeliminowanie istniejącej na świecie przepaści komunikacyjnej poprzez tworzenie tanich urządzeń sieciowych cechujących się jednocześnie wysoką jakością wykonania. Wszystkie produkty proponowane przez tą markę wykonane są z komponentów najwyższej jakości.

Ubiquiti UniFi AP

Ubiquiti UniFi AP to jedna z najpopularniejszych linii produktów proponowanych przez tę markę. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii Wi-Fi 802.11ac MIMO, urządzenia te pozwalają na uzyskanie dużej szybkości przesyłu danych na duże odległości (nawet do 200 metrów) bez wystąpienia spadku wydajności. Kolejną istotną zaletą jest także nielimitowana skalowalność systemu, dzięki czemu tworzone sieci mogą pokryć spory obszar, takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się na przykład na uczelni lub na stadionie. Wszystkie urządzenia z linii UniFi posiadają dedykowany system operacyjny, co ułatwia ich eksploatację. Konfiguracja może odbywać się przez przeglądarkę internetową, co zapewnia intuicyjność oraz sprawny przebieg tego procesu. Wśród wszystkich punktów dostępowych proponowanych przez Ubiquiti znajdziemy bardzo różnorodne produkty, co pozwala na dostosowanie stosowanych rozwiązań do trybu pracy przedsiębiorstwa oraz jego potrzeb. Są one bardzo estetyczne i wpasowują się w wygląd biura, nie przyciągając dodatkowej uwagi swoim minimalistycznym designem.

Kilka przykładowych punktów dostępowych z linii Ubiquiti UniFi:

  • Ubiquiti UniFi AP UAP – ten punkt dostępowy idealnie sprawdzi się w biurze, pozwoli na wygodne skonfigurowanie sieci i zwiększenie jej zasięgu (aż do 120 m), na pewno zostanie doceniony w przedsiębiorstwach małej i średniej wielkości
  • Ubiquiti UniFi UAP-LR – ten access point wyróżnia się zwiększonym zasięgiem sieci (do 183 metrów), dlatego jest idealny do zastosowania w firmach o większej powierzchni, umożliwia bardzo szybkie przesyłanie danych
  • Ubiquiti UniFI UAP-SHD – to urządzenie może obsługiwać 500 unikalnych użytkowników sieci, posiada on także dodatkowe rozwiązania technologiczne zabezpieczające sieć (airTime, airView, WISP)
  • Ubiquiti UniFi UAP-PRO – to najbardziej profesjonalny punkt dostępowy proponowany przez Ubiquiti, jego zasięg sięga 122 m, urządzenie to może jednocześnie pracować na dwóch zakresach (2.4 GHz i 5 GHz), posiada on również dwa porty Ethernet
  • Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE – jest to access point o kompaktowej budowie, który charakteryzuje się również niską ceną, do jego zasilania niezbędne jest tylko podłączenie kabla sieciowego, ponieważ wykorzystuje on technologię PoE (Power over Ethernet), dzięki jego niewielkim wymiarom może zostać zamontowany na ścianie lub suficie

Kiedy warto zdecydować się na access point od Ubiquiti?

Nowoczesne i wydajne rozwiązanie, jakim jest Ubiquiti UniFi AP, to idealna opcja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą w swojej firmie połączyć sieć lokalną z bezprzewodową i umożliwić łatwiejszy dostęp do sieci firmowej, jednocześnie uzyskując dodatkowe korzyści. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, zastosowanie punktu dostępowego może usprawnić pracę sieci. Istnieje bowiem kilka zastosowań access pointów – można wykorzystać go do powiększenia zasięgu sieci bezprzewodowej, rozbudowania istniejącej już sieci (aby zagwarantować dostęp do niej na terenie całego budynku), wzmocnienia sygnału Wi-Fi, co również zapewnia sprawniejsze działanie sieci. Innym zastosowaniem może być podpięcie wielu różnych sprzętów do sieci bez wykorzystywania ogromnych ilości kabli (jest to tańsze i wygodniejsze rozwiązanie, umożliwiające znacznie łatwiejsze wprowadzanie zmian). Przed wybraniem konkretnego sprzętu warto jednak skonsultować się z profesjonalistami, którzy pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia typu access point dla konkretnej firmy.

Gdzie zakupić Ubiquiti UniFi AP?

Mamy nadzieję, że lektura powyższego artykułu umożliwiła Państwu bliższe zapoznanie się z nowoczesnym rozwiązaniem proponowanym przez Ubiquiti. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem tego produktu, zachęcamy do skorzystania z usług autoryzowanego dystrybutora, na przykład thomas it. W asortymencie thomas it znajdą Państwo wiele różnorodnych produktów ze wszystkich kategorii, co pozwoli na stworzenie wydajnych i niezawodnych rozwiązań sieciowych najwyższej jakości.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 32 444 94 30 lub e-mail: info@thomas-it.pl