Inteligentna szczoteczka – Twój nowy asystent

Mycie zębów jest jedną z najważniejszych czynności, jakie powinien wykonywać każdy człowiek minimum dwa razy dziennie. Każdy wie, że brak tej czynności może przynieść bardzo negatywne i smutne skutki.

Jak dbać o zęby?

Warunki odpowiedniej higieny jamy ustnej:

  • Zęby należy myć minimum dwa razy dziennie
  • Należy to robić przez dwie minuty szczoteczką elektryczną lub trzy minuty szczoteczką tradycyjną.
  • Każdy obszar zębów powinien być dokładnie i starannie wyczyszczony
  • Do mycia zębów najlepiej wybierać szczoteczki elektryczne z okrągłą końcówką, która musi być regularnie wymieniana.

Problemy z zębami to spory problem XXI wieku, dlatego ważne jest, aby o nie odpowiednio zadbać. Od jakiegoś czasu odchodzi się już powoli od tradycyjnych szczoteczek do zębów. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele szczoteczek w tym również elektrycznych, z którymi zadbanie o piękny uśmiech jest bardzo proste. Jakiś czas temu pojawiła się również inteligentna szczoteczka. Czas ją poznać.

Jakie zalety ma ta szczoteczka?

Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to zwykła szczoteczka, na którą wystarczy tylko nałożyć pastę, zrobić nią ruchy w jamie ustnej i gotowe. Ta szczoteczka posiada dużo więcej możliwości. Oto kilka z nich:

Timer – Mycie zębów powinno standardowo trwać dwie minuty. Wiadomo, że nie każdy do tej czynności włącza stoper lub odlicza w myślach, kiedy skończyć. Zazwyczaj czas ten jest mierzony “na oko”. Z taką szczoteczką nie musimy się obawiać, że możemy myć zęby za krótko. Posiada ona wbudowany licznik, który powiadamia nas o minionym czasie.

Kontrola nacisku – Gdy myjemy zęby, naciskając szczoteczkę za mocno, może to powodować na przykład krwawienie dziąseł. Aby tego uniknąć, inteligentne szczoteczki posiadają specjalne pierścienie, które sygnalizują, gdy myjemy zęby za mocno.

Aplikacje na telefon – To dopiero nowość! Na pewno wielu osobom zdarzyło się zapomnieć kiedyś o wizycie u dentysty lub wymianie końcówki do szczoteczki. Z inteligentną szczoteczką nie jest to już problem. Dzięki aplikacji na smartfona można ustawić powiadomienia, które będą przypominały o najważniejszych rzeczach związanych z dbaniem o jamę ustną.

Wykrywanie położenia – Zazwyczaj mycie zębów odbywa się przed lustrem, jednak mimo wszystko ciężko jest sprawdzić, czy na pewno wszystkie obszary jamy ustnej zostały dokładnie wyczyszczone.