Dlaczego warto stosować kolagen do picia?

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej w organizmie – stanowi około jednej czwartej masy ciała i znajduje się w skórze, mięśniach, ścięgnach. Mięso wszystkich zwierząt to głównie kolagen: jest to najbardziej obfite białko w królestwie zwierząt. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości kolagenu, mamy duże kłopoty. W ciele jest kilka różnych typów, każdy ma własną rolę.

Czasami spożywanie mięsa może nie wystarczyć, by uzupełnić kolagen w naszym organizmie. Wtedy na pomoc przychodzą nam suplementy, które świetnie się sprawdzają w uzupełnianiu niedoborów. Najskuteczniejszym z nich jest kolagen w płynie, ale zanim do niego przejdziemy, odpowiedzmy na pytanie:

Na co działa kolagen?

Suplementacja kolagenu niesie za sobą szereg prozdrowotnych skutków. To tylko niektóre rzeczy, jakie powoduje kolagen:

  • Ujędrnia skórę i nadaje jej elastyczności,
  • pomaga na ból stawów, zwiększa wytrzymałość kości,
  • obniża ciśnienie krwi,
  • poprawia krążenie krwi,
  • wzmacnia procesy gojenia.

Najnowszym trendem uzupełniającym ból stawów może być kolagen. Suplementy kolagenowe istnieją od lat, a ich tradycyjną popularnością jest raportowany wpływ na skórę i paznokcie. Istnieją nawet regionalne trendy, a żywność bogata w kolagen, a nawet restauracje z taką żywnością stale zyskują popularność.

Jaki kolagen wybrać?

Rzecz jasna w płynie. Oczywiście możemy go zastąpić zwiększoną ilością mięsa w diecie lecz to może się nie opłacać. Kupowanie pokarmu w takiej ilości, by skutecznie zasuplementować kolagen jest zwyczajnie drogie. Również jego zjedzenie będzie się wiązać z tym, że niestety, z uwagi na nadmierne kalorie, przytyjemy, a wchłonięty kolagen nie przyjmie się w znaczącej ilości. Kolagen w płynie oprócz tego, że zawiera doskonalą, pełną dawkę kolagenu, to w przeciwieństwie do preparatów z kolagenem, np. w tabletkach, szybko i skutecznie wchłania się z przewodu pokarmowego. Zawiera również witaminę C, która jest niezbędna do przyswojenia przez ciało kolagenu i zapobiega również innym chorobom, takim jak np. szkorbut. Lecz witamina C to nie jedyny dodatek wśród preparatów kolagenu w płynie. Niektórzy z nich dodają całą gamę witamin i suplementów, które współdziałają z kolagenem, przez co poprawiają jego oddziaływanie, a także same działają i zapobiegają różnym poważnym dolegliwością. Sprawdź ich oferty, by przekonać się samemu: https://www.apo-discounter.pl/kolagen-do-picia-doppelherz-system-kollagen-11000-w-ampulkach-30x25ml-pzn-07625039